Marka Takibi ve İzleme

Marka tescili uzun ve sıkıntılı bir süreçtir. Öncelikle tescil ettirmek istediğiniz markanın benzeri var mı? Marka olarak kullanmak istediğim obje daha önce tescil ettirilmiş mi? Tüm bunları araştırmak ve istediğimiz kelime, harf, rakam, işaret vb. şeyi marka olarak tescil ettirmek için çaba ve gayret sarf etmemiz gerekir. Marka Bülten Takibi yaparak tüm bunları aştık ve istediğimiz markamızı tescil ettirdik. Tescil aşaması esnasında da üç ay süre ile marka takip bülteninde yayımlandı. Peki markamızı tescil ettirmek için bu kadar uğraştık ve işimiz bitti mi?

İşletmemiz iyi çalışıyor, tecil ettirdiğimiz markanın bilinirliği ve kalite algısı çok iyi bir yerlerde ve biz markamızın bize sağladığı bu kalite algısının keyfini çıkarıyoruz. Çünkü markanın kalite algısı edinebilmesi çok ama gerçekten çok zordur. Ama ürününüz gerçekten kaliteli ve aldığı parayı hak ediyorsa markamızın kalite algısının yükselmesi de kaçınılmaz bir şekilde artacaktır.

Markamızın bilinirliği ve kalite algısı arttıkça, markamızı taklit etmek, haksız kazanç elde etmek ve markamızı istismar etmek isteyenler mutlaka çıkacaktır. Bunu önlemenin yolu da Marka Bülten Takibi dir. Türk Patent Enstitüsü’nün yayımladığı marka bültenlerini sürekli olarak takip ederek markamızın kötüye kullanımının önüne geçmek bizim sorumluluğumuzdadır. Ela Patent olarak siz değerli müşterilerimizin markalarını korumak için Marka Takip Bültenini sürekli kontrol ederek markanızın istismarını veya kötüye kullanımının önüne geçmektedir.